Rent A Car işimi nasıl geliştirebilirim?

Araç kiralama işini küçük çapta yapan sayıları ve toplam filo adetleri hiç azımsanmayacak kadar çok firma var.

Bu firmalar genelde yerel kalmış ve kendi risklerini minimumda tutacak şekilde kiralama koşulları belirlemişlerdir. Yerel firmaların belirlediği ve uyguladığı bu kiralama koşulları bilinçli müşteri kitlesini bu firmalardan uzak tutuyor.

Kiralama öncesi (senet, nakit depozito vb) şartlar, kiralama esnasında oluşabilecek kaza, arıza, hasar vb. durumlarda uygulanan ek maddi (aracın yattığı gün için kira ücreti alınması, araç değer kaybettiği için ücret talep edilmesi, arızaların araçların garanti kapsamında olmaması sebebiyle kullanıcıya yansıtılması gibi) yükümlülükler potansiyel ve profili yüksek müşteri portföyünü yakalamalarına engel oluyor.

Küçük çaplı kiralama firmaları hemen hiç risk almak istemiyor. Ancak yapılan her işin kendine göre bir risk oranı vardır ve bu oran rent a car sektöründe de yüksektir.

İşin daha fazla büyütmek isteyen rent a car firmaları öncelikle bahsettiğimiz bu uygulamalardan vazgeçmeliler.

İkincisi filo kalitesini yani araç kondisyonunu mümkün olduğunca yüksek tutmalılar. Düzenli aralıklarla filolarında ki araçları yeni araçlarda değişecek şekilde organize etmeliler.

Üçüncüsü satış anlamında sadece yaz sezonunda değil kış sezonunda da katkı sağlayacak franchise ve işbirliklerine gitmeliler.

Yerli ya da yabancı franchise ortaklıkları bu tarz firmalara hem tecrübe hem de satış katkısı sağlayacaklardır.

3 Replies to “Rent A Car işimi nasıl geliştirebilirim?”

    1. merhaba,
      sektörde bayilik için uygulanan genel şartlar var bu şartları yerine getirmeniz ve markanın özel şartlarıyla hizmet vermeniz öncelik oluyor. Detay bilgi için info@carrentalidea.com mail gönderebilirsiniz.

  1. Mrb ben fikret tokat merkezde ikamet etmekteyim bayilik alabilmemiz için şartlariniz nelerdir daha önce araç kiralama sektöründe bulunmadim yaklaşik 1 yıldır gözlemliyorum ve bu sektöre girmek istiyorum detayli bir şekilde bilgilendirebilirmisiniz tokat merkezde bu sektörde hizmet vermek istiyorum merkezi nufus 180 bin çevre ilçeleri ile yaklaşik 700 bin kisilik bir potansiyeli olan ve gelişmekte olan bir şehir yaz aylarinda nüfüs yüzde 40 oraninda artmaktadir dışarıya göç verdiği için…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir