Araç Kiralarken Hangi Firmaları Tercih Etmeliyiz?

Araç kiralama ihtiyacı doğduğunda çoğumuzun aklına ilk olarak marka algısı yüksek büyük kurumsal firmalar gelir. Bu firmalardan kiralamanın faydaları yanında bazı dezavantajları da vardır.

İş veya tatil amaçlı olsun havalimanına indiğiniz zaman direk kiralama ofisine gittiğinizde çoğu zaman bir sıra ile karşılaşırsınız. İşlemlerinizi yaptırmak için bir süre bekleyeceksiniz. Sonra size araç teslim noktasını tarif edip oraya yönlendireceklerdir. Bitmedi… Teslimat noktasına vardığınızda yine beklemek durumunda kalacaksınız. Bu sırada size yoğun kalabalığa yardımcı olmak için koşuşturmaktan nefes nefese kalmış personel yardımcı olacaktır. Sizden sonra bekleyenlerde olacağı için biran evvel sizi göndermek için gayret gösterecektir.

Bu tarz büyük yapılarda esneklik yok denecek kadar azdır. Her aşamayı kurallar belirler. Kiralama esnasında bir ihtiyacınız olduğunda kiralama yaptığınız ofise ulaşamazsınız.Satış sonrası hizmetler için taşeron bir firma ile çalışıyorlardır dolayısıyla bir talebiniz olduğunda bu karşılanmayabilir.Özetle büyük kurumsal yapılar esnek değildir özel bir hizmet beklemeyin.

Günümüzde havalimanları çevresinde kurulmuş hizmet seviyesi olarak marka olmuş firmalardan hiçbir farkı olmayan bununla birlikte birebir hizmet veren butik firmalar mevcut.Gerçekten havalimanında size özel araç kiralama hizmeti alabiliyorsunuz.Tavsiyemiz bu tarz butik hizmet anlayışıyla çalışan araç kiralama firmalarını denemenizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir