Araç Kiralama Şirketi Enterprise Toyota ile Stratejik Hybrid Anlaşmasına İmza Attı!

Enterprise Türkiye Hybrid araçlarda öncü marka Toyota ile 1000 adetlik Toyota Corolla Hybrid araç alımı anlaşması imzaladı. 2014 Yılında Türkiye’ye franchise olarak giren Enterprise hızlı ve rekabetçi büyümesiyle araç kiralama sektöründe önemli bir konuma sahip. 27 ilde 50 ofisi bulunan Enterprise Türkiye daha önce görülmemiş boyutta olan çevre dostu hybrid araçların kısa süreli kiralamada kullanılması konusunda bir ilki gerçekleştirdi. Gelişen hybrid ve elektrikli araçların kiralama sektöründe de kullanılması kaçınılmaz ancak Enterprise bu sürece önemli boyutta katkı sağlamış oldu. 

Toyota Corolla Hybrid 122 HP güç üreten 1.8 litrelik hibrit motora sahip. Corolla Hybrid’de daha yüksek tork ve yeni hibrit bataryaların adapte edilmesiyle daha iyi yakıt ekonomisi sağlandı. Bununla birlikte 3.4 lt/100 km yakıt tüketimi olan Corolla Hybrid, sadece 80-87 g/km aralığında CO2 emisyonu salımı sunuyor. 
Birçok araç kiralama firmasının küçülme planladığı bu dönemde Enterprise’ın yapmış olduğu bu hamle marka değerine ve sektörel rekabete artı değer katacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir