Araç Kiralama İşi Yapmak

Aklınızda Rent A Car açmak karlı mı, mantıklı mı gibi sorular var ise bir miktar yanıt vermeye çalışalım.
 
Araç kiralama sektörü hem günlük hem uzun süreli kiralama alanlarında  2019 yılına kadar düzenli bir büyüme ivmesi kazanmış bir sektördür. Araç kiralama işine girerken öncelikle bilmeniz gereken şey bu sektör faizlerin yüksek olduğu enflasyonist ortamı sevmez.
 
Araç kiralama sektöründe rekabet oldukça yüksektir ancak firmaların büyük kısmı işin kolayına kaçıp sadece fiyat üzerinden rekabet eder. Pazara girmek için vereceğiniz mücadele esnasında sizi destekleyebilecek sermayeniz önemlidir aksi halde tutunma sağlayamadan çekilmek durumunda kalabilirsiniz.  
 
Araba kiralama hakkında deneyiminiz ve sektörel bilginiz yok ise mutlaka işleyişi bilen deneyimli birileriyle çalışmanızı tavsiye ederim. Bu iş al parayı ver arabayı kurgusundan çok öte binlerce farklı senaryo barındıran ve her defasında yeni bir şeyler öğrenebileceğiniz bir iş.
 
Kısa süreli günlük araç kiralama işi temelde şehir içi ve hava alanları çevresinde konumlanır. İş amaçlı kiralayan ve turistik amaçlı kiralayan 2 tip müşteri profili vardır. İşe başlarken kısa orta ve uzun vadede ulaşmak istediğiniz noktaları net olarak belirleyip. Bu hedeflere uygun bir stratejik plan geliştirmeniz gerekir. Başlangıçta ofisinizi açacağınız yer ve hedef kitlenize nasıl ulaşacağınız konusunda kesin bir planınız olmalı. Hava limanlarında ofis açmak başlangıç firmaları için hiç kolay değil. Hava limanları kiraları oldukça yüksek şehirde veya hava limanı dışında açacağınız bir yıllık ofis kirasını hava limanlarında 1 aylık olarak ödemek durumunda kalırsınız. Bu kadar kira farkı ödemektense online satış ve pazarlama için iyi bir bütçe yapmak çok daha mantıklıdır.  
 
Başlangıçtan itibaren kaç araçla, ne kadar bir kapasiteyle ve ne kadar bir ortalama günlük gelirle çalışacağınız karlılığınızı belirleyen temel formül olacaktır.
 
“Ben kararımı verdim kesin rent a car açmak istiyorum” diyorsanız adım adım izlenmesi gerekenleri burada paylaşacağım.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir